Kaasiku 02.09
Lihula päevak
Lihula paevak 2
KSL 2020
1 2 3

Peraküla 2016 orienteerumisvõistlus toimus 29.-30. juulil Haapsalu vanalinnas ja Nõva-Rannaküla metsades. Täname aktiivseid osavõtjaid ja selleaastaseid sponsoreid - Rannarootsi Lihatööstust, Roosta Puhkeküla, Matsalu Maiust ja Haapsalu Veekeskust.

TULEMUSED:

Haapsalu vanallinn - 29.07

Splits - Haapsalu vanalinn 

Nõva-Peraküla - 30.07

Splits Nõva-Peraküla 

Läänemaa orienteerumisklubi Okas lõpetas 2015. aasta hooaja Haapsalu batuudikeskuses, kus autasustati Läänemaa parimaid orienteerujaid, rajameistreid ja toetajaid.

Lisaks põhiklassidele tunnustati ka noorimaid orienteerujaid, kes kolmapäevakutel olid nöörirajal ennast proovile pannud. 

Tublimatele olid auhinnad välja pannud Haapsalu spordibaasid, Haapsalu ja Lihula kultuurikeskused, Pivarootsi õppe- ja puhkekeskus ning Roosta puhkeküla. 

Läänemaa orienteerumise kolmapäevakute korraldust toetasid 2015. aastal ka Lääne-Nigula vallavalitsus, Kultuurkapital, Haapsalu linnavalitsus, spordiliit Läänela, orienteerumisliit, Läänemaa koolispordi liit.

Parimad
M-10 N-10
1. Alvar Nikkel Karen Loorens
2. Hendrik Rämman Laura Ulm
3. Jakob Kastepõld Birgit Tõkke
M-12 N-12
1. Silver Nikkel Mia Mai Muru
2. Samuel Kastepõld Briti Elise Jõpiselg
3. Joosep Michels Kadriin Lillelaid
M-14 N-14
1. Jaanis Soosaar Claudia Birk
2. Rasmus Romeo Truuver Kaari Kargu
Gertu-Liis Soosaar
M-16 N-16
1. Kenet Tõkke Sandra Sündeva
2. Kaarel Tamm Heli Sarrapik
3. Kaspar Valper Hanna-Liisa Pai
M-21 N-21
1. Renek Loorens Kertu Kaljuveer
2. Ivo Muru Kadri Lukk
3. Margus Krips Kaja Loorens
M-40 N-40
1. Mati Kallemets Ivi Õunapuu
2. Rein Hanstein Helle Rennu
3. Toivo Birk Marika Meister

11.-12. juulil toimusid Saaremaal Eestimaa suvemängud. Lühirajal olid M21 Renek Loorens (Lääne-Nigula vald) 35., Neeme Kalda (Lääne-Nigula) 37., M35 Aivar Leht (Kullamaa) 20., Ivo Muru (Lääne-Nigula) 27., N21 Elina-Emiilie Leht (Kullamaa) 20., Erika Raudsepp (Lääne-Nigula) 22., N35 Marika Leht (Lääne-Nigula) 7., N55 Ülle Raudsepp (Lääne-Nigula) 9., Taimi Õunapuu (Haapsalu) 22.

Teateorienteerumises oli M21 meeskond (Neeme, Ivo, Renek) 14. ja naiskond (Kaja Loorens, Ülle, Erika) 7.

Emakeelepäeval ehk 14. märtsil kell 12.00 on kõik suured ja väikesed spordi- ja raamatusõbrad oodatud keskraamatukogu kojulaenutusse (Posti 3), kus avatakse klubi Okas orienteerumisalane näitus, mille järel toimub siseorienteerumine raamatukogu ruumides.

 „Orienteerumine on kaardi järgi liikumine meid ümbritsevas keskkonnas. Kaardile on märgitud punktid ja nende vahele rada, mis tuleb läbida õiges järjekorras ja võimalikult nobedasti,” ütles klubi Okas esindaja Peep Aedviir. “Võistluse oleme teinud huvitavamaks küsimustega, mis puudutavad raamatukogu teavikute asukohti. Sel korral ainult jooksuoskusest ei piisa, et kaardi abil midagi üles leida, on vaja omajagu nuputamist. Kes end raamatukogu ruumides nii koduselt ei tunne saavad abi küsida raamatukoguhoidjatelt ja rajameistrilt kaardi kohta.”

 Selle sündmuse kaudu soovib raamatukogu tutvustada oma võimalusi ja teavikute paiknemist eri korrustel ning ühtlasi on see klubi Okasele 2015. aasta hooaja avaüritus, märkis Läänemaa keskraamatukogu lugejakoolituse peaspetsialist Marika Aedviir.

 Näitus, mis sisaldab vanu orienteerumis -kaarte, -medaleid ja -varustust, jääb kojulaenutuses avatuks kuni 28. märtsini.

1 2 3