Kaasiku 02.09
Lihula päevak
Lihula paevak 2
KSL 2020

Orienteerumispäev raamatukogus

Emakeelepäeval ehk 14. märtsil kell 12.00 on kõik suured ja väikesed spordi- ja raamatusõbrad oodatud keskraamatukogu kojulaenutusse (Posti 3), kus avatakse klubi Okas orienteerumisalane näitus, mille järel toimub siseorienteerumine raamatukogu ruumides.

 „Orienteerumine on kaardi järgi liikumine meid ümbritsevas keskkonnas. Kaardile on märgitud punktid ja nende vahele rada, mis tuleb läbida õiges järjekorras ja võimalikult nobedasti,” ütles klubi Okas esindaja Peep Aedviir. “Võistluse oleme teinud huvitavamaks küsimustega, mis puudutavad raamatukogu teavikute asukohti. Sel korral ainult jooksuoskusest ei piisa, et kaardi abil midagi üles leida, on vaja omajagu nuputamist. Kes end raamatukogu ruumides nii koduselt ei tunne saavad abi küsida raamatukoguhoidjatelt ja rajameistrilt kaardi kohta.”

 Selle sündmuse kaudu soovib raamatukogu tutvustada oma võimalusi ja teavikute paiknemist eri korrustel ning ühtlasi on see klubi Okasele 2015. aasta hooaja avaüritus, märkis Läänemaa keskraamatukogu lugejakoolituse peaspetsialist Marika Aedviir.

 Näitus, mis sisaldab vanu orienteerumis -kaarte, -medaleid ja -varustust, jääb kojulaenutuses avatuks kuni 28. märtsini.